Průvodce skvělými podzimními fotkami

 

Přichází nejfotogeničtější sezóna roku, tak rozhodně nezůstávejte doma a vyražte fotit! Přinášíme inspiraci pro vaše podzimní focení.

 

Co fotit na podzim a kam za fotkou vyrazit?

 

Mazlíčky v listí

Především pejsci se v parku mezi spadaným listím pěkně vyřádí! Jdete s nimi na procházku? Foťák s sebou!

 

Podzimní dobroty

Rádi vaříte nebo pečete? Ještě než se pustíte do jídla, zkuste své výtvory nafotit. Nebo vyražte ven a nafoťte to, co ochutnáváte v podzimním městě.

 

Podzimní portréty

Podzim sluší všem, nehledě barvu vlasů nebo očí. Vytáhněte rodinu a přátele ven a udělejte jim krásné podzimní portrétovky.

 

Kouzelné barvy přírody

Barvy podzimu jsou pro fotografa jako návštěva cukrárny. Krásné snímky pořídíte všude – v parku, v lese, u vody, na kopci, ve vinici... Máte dron? Je čas jít se proletět!

 
 
 
 

Fotky rychle protřiďte

Použijte třeba hodnocení hvězdičkami. V podzimní aktualizaci jsme ho pořádně zrychlili.

 
 
 
 
 
 
 
 

A nezapomeňte je upravit!

Tlačí vás čas? Použijte presety pro rychlé tónování fotek. Vydali jsme už 6 sad s celkem 51 presety ke stažení zdarma, můžete ale tvořit i své vlastní, ukládat je a sdílet je přátelům.

 
 
 
 
 

Nebo máte náladu si s fotkou pěkně pohrát? ZPS X najde pro každou fotku to pravé. A pokud nechcete, nemusíte ani opouštět modul Vyvolat. I my jsme tuto fotku upravili pouze za pomocí pár posuvníků a jednoduchých úprav barev.

 
 
 
 
 
 
 
 

Snadné úpravy ale najdete i v Editoru. Například při retuši portrétů oceníte Zkapalnění. Zabudovaná umělá inteligence automaticky detekuje obličej na fotce a pomocí pár posuvníků můžete jemně upravit jeho rysy – zeštíhlit, zmenšit nos, nebo zvětšit úsměv. Na vašich fotkách to bude všem slušet!

 
 
 
 

Hezké fotky patří do koláže

 

Další novinkou podzimní aktualizace jsou volnější koláže. Fotky už nemusíte přizpůsobovat šabloně – šablona se přizpůsobí vám. A navíc teď můžete fotky do koláže vkládat i zcela nezávisle na šabloně, přesně tam, kde se vám hodí.

 
 

Hotové fotky nahrajte rovnou na Facebook či Zoneramu

Nachystat si hotové fotky pro tisk, pro sociální sítě i prohlížení v počítači či na televizi je díky novému nástroji pro export hračka. Vše to zvládne během jedné exportní operace! A fotky teď můžete rovnou exportovat na Zoneramu i Zoner Photo Cloud.

 

Ozdobte si domov vlastními fotkami

Přímo v ZPS X si můžete nachystat a objednat kalendáře, fotoobrazy i fotoknihy. Vytištěné fotopředměty vám dovezeme až domů.