Zorganizujte si fotky

 

Pokud máte tisíce fotek, pravděpodobně je nemáte zorganizované tak, jak byste rádi. To je v pořádku, víme, kolik to dá práce. A to je přesně důvod, proč je Zoner Photo Studio X nacpané funkcemi, díky kterým bude bude organizace vašeho fotoarchivu brnkačka. Co to znamená? Se ZPS X:

  1. Najdete a zobrazíte skoro zapomenuté fotky mnohem rychleji (jako třeba tu z letní dovolené)
  2. Ušetříte čas tím, že budeme importovat fokty přímo ze svého foťáku
  3. Budete fotky upravovat hromadně (takže víc času pro vás 😎)

Modul Správce v základu

V tomhle videu vás David provede modulem Správce:

 

Importujte své fotky

S jinými software většinou nemáte na výběr – první krok je vždycky importování všech vašich fotek do programu. Ale se Zoner Photo Studiem X je to jiné. Spravujte své fotky hned několika způsoby:

  • přímo z vaší paměťové karty (ale to moc nedoporučujeme)
  • pomocí přístupu k jakékoli složce s fotkami ve vašem počítači
  • importováním svých fotek do svého fotoarchivu

Už jsme to zmiňovali, ale pro připomenutí: Tady je článěk, který vám jak importovat své fotky do ZPS X vysvětlí podrobněji.

Co je katalog a proč ho používat?

To je jednoduché, Zoner Photo Studio X může dohlížet na složky vašich fotek a ukládat všechny změny v nich do databáze zvané Katalog. Takže pokaždé, když budete hledat fotku s konkrétním popisem, označenou třema hvězdičkami nebo fotky, které vznikly na konkrétním dovolenkovém místě, vše najdete tak rychle, že nestačíte ani mrknout. A s přímým přístupem k fotkám to může být ještě rychlejší.

 

Používání katalogu je samozřejmě volitelné. Možná ho nebudete potřebovat, pokud chcete se svými fotkami pracovat rychle. Ale ať už se rozhodnete ho používat, nebo ne, vaše fotky vždycky zůstanou vaše. ZPS X je nikdy nezamkne do nějaké skryté databáze – vždycky se ke svým původním fotkám volně dostanete.

Nebaví vás videa? Tak si přečtěte o Katalogu na našem magazínu MilujemeFotografii.

A takhle můžete pokračovat

Když už teď rozumíte tomu, jak funguje modul Správce a Katalog, můžete se plnou parou pustit do toho a dám svým fotkám řád. A tyhle články a videa vám s tím pomůžou:

Máte svůj fotoarchiv uklizený? Skvěle! Teď se můžeme vrhnout na editaci pro pokročilé.