Často pokládané dotazy

Pokud jste se rozhodli se do projektu zapojit, jistě si kladete řadu otázek.
Ze zkušenosti z minulých projektů jsme připravili odpovědi na ty nejčastější.

Proč máme pořizovat ZPS, když už jiný software na fotky ve škole máme?

Zoner Photo Studio X je moderní software, se kterým zvládnete úplně vše, co ve škole pro výuku s fotografiemi budete chtít učit, ale také přípravu materiálů na výuku a dokumentaci života školy. Zoner Photo Studio X je velice efektivní a plně nahradí mnohem dražší komerční řešení, tak i několik často zastaralých freeware programů najednou.

 

Už se nějaký podobný projekt uskutečnil?

Ano, obdobný projekt jsme realizovali například ve městech Plzni nebo v Chrudimi. V rámci projektu pro střední školy v Kraji Vysočina se do něj zapojila naprostá většina 33 z 35 škol.

 

Do kdy se musíme rozhodnout pro zapojení do projektu?

Nabídka zapojení do projektu je zcela mimořádná a omezená do konce roku 2018. Pokud již vaší škole nezbývají prostředky v tomto roce, pokusíme se pro vás najít individuální řešení.

 

Jsou v projektu nějaké skryté náklady?

Úhradou ceny za pětiletou licenci ZPS X získává škola možnost jejího plnohodnotného používání a nárok na její údržbu po celou dobu platnosti licence v souladu s licenčním ujednáním. Účast na všech seminářích je pro zapojené školy bezplatná, škola si hradí pouze cestovní náklady účastníků.

 

Naše škola již ZPS X používá, co s tím?

Pokud je škola uživatelem jakékoliv licence ZPS X s aktivní údržbou, v objednávce licence vám navrhneme poměrově takovou cenu, abychom vám dorovnali rozdíl v ceně nově zapojených škol pro celé období projektu a Vámi již zaplacené ceny. V rámci projektu všechny stávající licence předplacené termínově sjednotíme s dalšími školami z projektu formou návazných licencí.

 

Naše škola má trvalou licenci ZPS X, co s tím?

Projekt je postaven na stále aktuálních licencích. Věříme, že nabídnuté podmínky budou i pro vaši školu atraktivní a Vaši licenci vyměníme za licenci licenci s platností pět let s přihlédnutím na zbytkovou dobu údržby trvalé licence.

 

Do kdy bude platit licence a co se stane potom?

Všechny licence získané v projektu jsou pětileté a skončí 31. 12. 2023. Před ukončením licence projektu nabídneme školám opět výhodné podmínky pro jejich pokračování. Vyhrazujeme si však právo na případnou valorizaci ceny. Také výše slevy bude závislá na dohodě s Krajem.

 

Kde se uskuteční semináře?

Semináře se uskuteční v některém ze sálů na hejtmanství Pardubického kraje, který je partnerem tohoto projektu. První všeobecný seminář uskuteční na jaře, další semináře zaměřené na úpravy a organizaci fotografií se uskuteční v průběhu roku 2019.

 

Jak se program instaluje?

Spolu s licencí obdržíte podrobné informace o instalaci programu a správě licencí. Instalaci si můžete nakonfigurovat podle potřeb a lze ji provést hromadně.

 

Nenašli jste odpověď?

Pokud jste nenašli odpověď na vaši otázku, nebo máte konkrétní ke stávající licenci na Vaší škole, neváhejte nás, prosíme, kontaktovat na adrese multilicence@zoner.cz.