výuka v Zoner Photo Studiu

Zoner Photo Studio:
Otevřená brána k fotografii

Digitální fotografie je bezesporu fenoménem moderního života. Pomáhá uchovávat naše vzpomínky, je kronikou našich životů. Fotografie ale není jen zábava a nebo koníček. Slouží také jako významný dokumentační prostředek v řadě profesí. Je proto důležité fotografii rozumět a umět s ní správně zacházet. Tím spíše proto, že fotící zařízení mají u sebe už i malé děti. Fotografie a její výuka nesporně patří do každé školy.

Získat ZPS X a připojit se k projektu

Připojte se k projektu s podporou svého kraje a my vám pomůžeme s její výukou…

Upozornění: Krajská projektová výzva končí 31. 12. 2018
Výzva prodloužena až do 31. 1. 2019

 
 

Projekt podpory výuky digitální fotografie ve školách Pardubického kraje

ZONER software, a. s., ve spolupráci s Pardubickým krajem připravil projekt pro zlepšení podmínek výuky témat (digitální) fotografie a jejího dalšího využití na krajských školách a dalších školských organizacích. Do projektu se může zapojit každá střední škola v kraji bez ohledu na zřizovatele a dále školské zařízení zřizované Pardubickým krajem.

 

Licence Zoner Photo Studio X
pro celou školu:

Všechny školy zapojené do projektu obdrží plnohodnotnou multilicenci ZPS X pro všechny počítače ve škole a také pro všechny žáky a učitele za symbolickou cenu.

 

Produktová a technická
podpora na 5 let:

Ke multilicenci ZPS X obdržíte automaticky veškeré inovace (nové funkce a další vylepšení), systémové aktualizace i opravy, a to po dobu celých pěti let trvání licence. Samozřejmostí je technická podpora pro všechny uživatele.

 

Výuka digitální fotografie
pro učitele:

Pomůžeme vám s proniknutím do tajů digitální fotografie. Nedílnou součástí projektu je také série seminářů, na kterých se seznámíte s úpravami i organizací fotografií populárně-vzdělávací formou.

 

Metodická
podpora výuky:

Známe naše užitele a víme, co požaduje pracovní trh. Poradíme Vám, co učit a jak učit. Spolupracujeme s univerzitami a chystáme pro Vás výukové materiály a příklady.

 
 
 
 
Licence ZPS X je pro mě i mé kolegy ve škole velkým přínosem, a to i přesto, že naše škola se od většiny škol v našem kraji odlišuje svým výtvarným zaměřením. Práci s ním totiž zvládnou úplně všichni kolegové a na druhou stranu jsme i významně ušetřili. Základní úpravy fotografií lze totiž provádět mnohem jednodušeji než kdy předtím a na pokročilé techniky už nemusíme licencovat drahý software ve velkých objemech. Ceníme si také, že celá škola může používat program i domácí účely. A navíc, poutavé semináře, které jsou součástí projektu v našem kraji, nám umožnily proniknout do možností programu, ukázaly nové směry pro výuku a umožnily objevit na spoustu postupů, na které samostudiem uživatel nepřijde snadno.
 
Ing. Radek Líbal
Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín
Kraj Vysočina
 

Proč právě Zoner Photo Studio X?

Zoner Photo Studio je původní český software, který je pro školu přínosem v mnoha směrech:

  • Jeden program, který umí vše od stažení po sdílení zjednoduší výuku.
  • Jednotné uživatelské prostředí pro všechny činnosti usnadní učitelům výklad.
  • Uživatelsky přístupné rozhraní rychle pochopí i mladší žáci.
  • České rozhraní nestaví před uživatele žádnou jazykovou bariéru.
  • Ve škole získané dovednosti později žáci uplatní v praxi.*
  • Speciální licenční podmínky pro školy činí program dostupným každé škole.
  • Program bohatě využijete na škole zdaleka nejen pro výuku.

*) program je v ČR uživatelským standardem, nejrozšířenějším software svého druhu v praxi (1,5 mil. domácích uživatelů a 130 tis. pracovních míst, kde se ZPS využívá)

 

Více o Zoner Photo Studiu X na stránkách pro školy

 
 

Cesta k licenci Zoner Photo Studia nikdy nebyla snazší

V Zoneru si uvědomujeme, jak důležité je, aby se žáci ve školách měli možnost seznámit s moderními technologiemi a uživatelskými trendy. Naši licenční politiku jsme proto navrhli co nejvíce vstřícnou k požadavkům škol. Licenci Zoner Photo Studia X tak můžete využít:

  • na všech počítačích na škole, tedy pro instalace ve všech učebnách, kancelářích i kabinetech, a to nejen pro výukové použití;
  • všemi žáky i učiteli ve škole, včetně použití doma a po celý kalendářní rok (tedy i o prázdninách).

Veškeré tyto licence jsou počtem užití neomezené.

 
 

Speciální projektová cena pro školu

Běžná cena licence pro jednoho uživatele je pouhých 1 188 Kč vč. DPH. Pro školy ve výše uvedeném rozsahu je běžná cena pouze 4 990 Kč vč. DPH a při pětiletém licenčním plánu dokonce pouze 19 990 Kč, tedy o pětinu levnější.

Díky spolupráci s Pardubickým krajem je možné v rámci projektu získat pětiletou licenci pro celou školu se slevou dalších 40 %, tedy jen za pouhých 11 990 Kč vč. DPH. V přepočtu na jeden rok je cena pro celou školu téměř jako cena za dva uživatele.

Proč není licence v projektu úplně zadarmo?
 
Odpovědi na další témata najdete v často kladených otázkách
 
Získat ZPS X a připojit se k projektu
 
 
 

Semináře pro účastníky projektu

Ačkoliv je Zoner Photo Studio velice intuitivním nástrojem, který rychle ovládnete, k intenzivnímu používání a výuce je nezbytné získat informace, stejně jako je tomu u jiných aplikací. A právě tyto informace můžete zdarma získat na sérii seminářů uspořádaných ve spolupráci s Krajským úřadem. První seminář se pravděpodobně uskuteční v Pardubicích již na jaře roku 2019 a s dalšími počítáme přibližně v pololetních intervalech.

Semináře seznámí posluchače se základy zpracování digitální fotografie populárně naučnou formou. Jednotlivé semináře budou zaměřeny úpravy a nebo organizaci fotografií

 
 
 
 

Kontakt pro další informace

 

V případě dotazů k zapojení Vaší školy projektu, licencování ZPS X, seminářům apod., nás neváhejte přednostně kontaktovat na multilicence@zoner.cz

 

S informacemi k projektu se také můžete obracet přímo na garanta:

Mgr. Jaromír Krejčí

+420 736 510 017

jaromir.krejci@zoner.cz