Jak z fotek vytvořit fotoknihu, kalendář nebo fotoobraz

Vyšperkujte svůj domov obrazem vytvořeným z rodinné fotky, uchovejte vzpomínky na dovolenou ve stylové fotoknize nebo překvapte babičku kalendářem s fotkami vnoučat.

Všechny tyto fotopředměty vyrobíte i objednáte v novince Zoner Photo Studia X – modulu Vyvolat. V tomto tutoriálu si ukážeme, jak na to.

Přepněte se do modulu Vytvořit vpravo nahoře a vyberte fotopředmět, který chcete vyrobit.
 
 

Fotokniha

Vyberte fotky, ze kterých chcete fotoknihu sestavit, přepněte se do modulu Vytvořit a klikněte na ikonu Fotokniha. Otevře se vám náhled fotoknihy a panel nástrojů pro její přizpůsobení.

Nejprve zvolte formát knihy. Dostupné formáty jsou vhodné pro krajinnou i portrétní fotografii, vybrat si můžete i čtvercový tvar knihy.

Dále nastavte šablonu, do které budete fotky zasazovat. Šablony jsou tvořeny pro konkrétní příležitost, jako je svatba nebo cestopis. Další šablony budeme průběžně přidávat.

Nyní přichází nejzábavnější část – rozmístěte fotky v knize, doplňte text a podle potřeby upravte jejich velikost nebo barvu papíru. Výsledek máte zcela ve svých rukou!

Tip: Umístěte podobně barevné či tematicky zaměřené fotky na jednu dvojstranu. Dosáhnete tak oku lahodícího efektu.
 

Kalendář

Výroba kalendáře je velice podobná výrobě fotoknihy. Opět máte na výběr z mnoha šablon – vyzkoušejte všechny a zvolte tu, ve které vaše fotky vyzní nejvíce. V panelu nástrojů můžete kromě fontu a barvy pozadí zvolit i měsíc, kterým má kalendář začínat. Klidně tak můžete v létě darovat kalendář, který začíná v červenci a končí v červnu následujícího roku.
 

 

Fotoobraz

Tento fotopředmět je nejsnazší na výrobu, i zde však máte řadu možností, jak ho upravit k fotoobrazu svému. K dispozici máte desítky rozvržení od jedné fotky přes celé plátno až po koláž z několika menších fotografií (tato volba je vhodná i pro situace, kdy chcete na obraz natisknout fotku v nižším rozlišení).
 

Dejte pozor na zašedlé okraje obrazu. Ty by neměly obsahovat cokoli důležitého, protože budou zahnuty na bok rámu. Pokud to fotce prospěje, můžete ji doplnit o bílý nebo černý rámeček.

 

Máme hotovo, zbývá objednat

Objednání hotového fotopředmětu je pro všechny stejné – stačí kliknout na  , zadat doručovací adresu a vyčkat, až se data nahrají. V tomto okamžiku máte hotovo a zbývá vám jediné – těšit se na zásilku, kterou vám za pár dní doručíme.

 

Už jste jen krok od skvělých fotek

Vyzkoušejte si Zoner Photo Studio X na 30 dní zdarma a bez závazků!
 
Stáhnout zdarmaPodporuje Windows 7, 8 a 10.